Aktualności wróć do listy
18.06.2018

Premiery teledyskowe: Jacek Silski

Jak już wspomnieliśmy, w ostatnich tygodniach, pomimo nadchodzących wakacji, nie brak premier muzyczncyh i teledyskowych. Trzeba przyznać, że premiery utrzymane są w bardzo różnorodnych klimatach.
Jacek Silski niewątpliwie należy do najpopularniejszych Artystów wywodzących z naszego regionu. Wokalista ma na koncie niezliczone hity i chyba można śmiało uznać Go za rekordzistę pod względem zrealizowanych teledysków (to chyba jedyny przypadek, w którym nie nadążamy pisać o premierach). Stosunkowo niedawno ukazał się teledysk do piosenki pochodzącej z najnowszej płyty Jacka – czyli utworu Żegnaj, Adieu, Goodbye. O samej piosence pisaliśmy już jesienią ubiegłego roku. To piękna i wzruszająca ballada opowiadająca o niespełnionej miłości, rozstaniu, cierpieniu i tęsknocie. Tekst jest bardzo poetycki i chwyta za serce. Piosenka pod względem stylistycznym utrzymana jest w klimatach z lekka greckich (nieco przywodzi na myśl przeboje Demisa Roussosa). Piosenka jest coverem przeboju, który wykonywał Jantje Smit. Autorem polskiego tekstu jest Jacek Silski.
Teledysk do piosenki zrealizowany został ze sporym rozmachem. Całość utrzymana jest w konwencji filmowej – raczej dalekiej od teledysków, które przeważają na naszym rynku. Jacek Silski pojawia się tu niejako w roli drugoplanowej, główną rolę odgrywa para aktorów. Fabuła opowiada historię miłości zakończonej tragedią. Ujęcia są zrealizowane bardzo profesjonalnie, powstały w wielu lokacjach. Dramatyzmowi całości dodaje montaż – zwłaszcza przejścia między ujęciami.
Trzeba przyznać, że teledysk jak na tle rodzimego rynku jest bardzo mocny i dramatyczny.

Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]