Aktualności wróć do listy
18.04.2017

Przeboje wygrzebane w Internecie: Michalina Starosta

Ostatnimi czasy w Internecie, na znanym serwisie YouTube pojawia się coraz więcej piosenek naszych ulubieńców w wersji tylko do odsłuchania (bez teledysku). Najczęściej są to zupełnie premierowe piosenki, ale zdarza się też, że są to utwory, które zostały już radiowymi hitami jakiś czas temu, a ostatnio rzadziej goszczą w mediach. W najbliższym czasie będziemy przypominać takie hity.
Na początek piosenka, która stała się jednym z największych przebojów ubiegłego roku i była jednym z najczęściej granych przebojów w naszych stacjach radiowych. Dodajmy, że wykonała ją obdarzona świetnym głosem, piękna i utalentowana Artystka… O jakiej piosence mowa? Mówi Wam coś tytuł Karlus?
Piosenka Karlus właściwie od swojej premiery latem 2016 roku podbiła stacje radiowe. Piosenka jest drugim przebojem w dorobku Michaliny Starosty, która debiutowała jako solistka w ubiegłym roku (Jej pierwszym wielkim przebojem była piosenka Dobry dzień). Pewnie większość z nas doskonale kojarzy ten żywiołowy, melodyjny i rytmiczny kawałek utrzymany w klimacie z pogranicza country i szlagierów. Dowcipny i obrazowy tekst piosenki błyskawicznie zapada w pamięć. Autorem kompozycji jest Mateusz Szymczyk, za tekst odpowiada Marian Starosta.
Warto dodać, że piosenka przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówkach radiowych list przebojów (zwłaszcza w Szlagliście Radia Silesia, w której kilkanaście razy pod rząd piosenka zostawała też hitem tygodnia). W plebiscycie na Przebój Roku 2016 Radia FEST, piosenka również zajęła wysokie miejsce, a Michalina została Debiutem Roku. Artystka również otrzymała nagrodę przy okazji wyboru Przeboju Roku w Radiu Silesia.

Kto ma urodziny w grudniu?
Kto ma urodziny w grudniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
6.
Mona LisaSilna jak lew
7.
Bernadeta Kowalska i Gabi GoldHej Przyjaciele
8.
Darek NowickiŻółte tulipany
9.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
10.
FrejeLetni czas
11.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
12.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
13.
WeronikaTotalny luz
14.
Kasia PiowczykKolory
15.
Banita BandTylko z Tobą

Sonda

Wybierz najlepszy świąteczny hit [głosujemy raz na dobę]