Aktualności wróć do listy
18.04.2017

Przeboje wygrzebane w Internecie: Michalina Starosta

Ostatnimi czasy w Internecie, na znanym serwisie YouTube pojawia się coraz więcej piosenek naszych ulubieńców w wersji tylko do odsłuchania (bez teledysku). Najczęściej są to zupełnie premierowe piosenki, ale zdarza się też, że są to utwory, które zostały już radiowymi hitami jakiś czas temu, a ostatnio rzadziej goszczą w mediach. W najbliższym czasie będziemy przypominać takie hity.
Na początek piosenka, która stała się jednym z największych przebojów ubiegłego roku i była jednym z najczęściej granych przebojów w naszych stacjach radiowych. Dodajmy, że wykonała ją obdarzona świetnym głosem, piękna i utalentowana Artystka… O jakiej piosence mowa? Mówi Wam coś tytuł Karlus?
Piosenka Karlus właściwie od swojej premiery latem 2016 roku podbiła stacje radiowe. Piosenka jest drugim przebojem w dorobku Michaliny Starosty, która debiutowała jako solistka w ubiegłym roku (Jej pierwszym wielkim przebojem była piosenka Dobry dzień). Pewnie większość z nas doskonale kojarzy ten żywiołowy, melodyjny i rytmiczny kawałek utrzymany w klimacie z pogranicza country i szlagierów. Dowcipny i obrazowy tekst piosenki błyskawicznie zapada w pamięć. Autorem kompozycji jest Mateusz Szymczyk, za tekst odpowiada Marian Starosta.
Warto dodać, że piosenka przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówkach radiowych list przebojów (zwłaszcza w Szlagliście Radia Silesia, w której kilkanaście razy pod rząd piosenka zostawała też hitem tygodnia). W plebiscycie na Przebój Roku 2016 Radia FEST, piosenka również zajęła wysokie miejsce, a Michalina została Debiutem Roku. Artystka również otrzymała nagrodę przy okazji wyboru Przeboju Roku w Radiu Silesia.

Kto ma urodziny w lutym?
Kto ma urodziny w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
4.
StachSłona łza
5.
Tim FabianMój Aniele
6.
Michalina StarostaIskierka
7.
Teresa WernerCzas na szczęście
8.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
9.
Darek NowickiŻółte tulipany
10.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
11.
Andy & LuciaIle godzin ma ta noc?
12.
WeronikaTotalny luz
13.
Toby z MonachiumJesteś najpiękniejsza
14.
Mirosław i Bożena SzołtysekDo Ciebie Świat należy
15.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie

Sonda

Przebój 2018 roku FINAŁ [głosujemy raz na dobę]