Aktualności wróć do listy
18.04.2017

Przeboje wygrzebane w Internecie: Michalina Starosta

Ostatnimi czasy w Internecie, na znanym serwisie YouTube pojawia się coraz więcej piosenek naszych ulubieńców w wersji tylko do odsłuchania (bez teledysku). Najczęściej są to zupełnie premierowe piosenki, ale zdarza się też, że są to utwory, które zostały już radiowymi hitami jakiś czas temu, a ostatnio rzadziej goszczą w mediach. W najbliższym czasie będziemy przypominać takie hity.
Na początek piosenka, która stała się jednym z największych przebojów ubiegłego roku i była jednym z najczęściej granych przebojów w naszych stacjach radiowych. Dodajmy, że wykonała ją obdarzona świetnym głosem, piękna i utalentowana Artystka… O jakiej piosence mowa? Mówi Wam coś tytuł Karlus?
Piosenka Karlus właściwie od swojej premiery latem 2016 roku podbiła stacje radiowe. Piosenka jest drugim przebojem w dorobku Michaliny Starosty, która debiutowała jako solistka w ubiegłym roku (Jej pierwszym wielkim przebojem była piosenka Dobry dzień). Pewnie większość z nas doskonale kojarzy ten żywiołowy, melodyjny i rytmiczny kawałek utrzymany w klimacie z pogranicza country i szlagierów. Dowcipny i obrazowy tekst piosenki błyskawicznie zapada w pamięć. Autorem kompozycji jest Mateusz Szymczyk, za tekst odpowiada Marian Starosta.
Warto dodać, że piosenka przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówkach radiowych list przebojów (zwłaszcza w Szlagliście Radia Silesia, w której kilkanaście razy pod rząd piosenka zostawała też hitem tygodnia). W plebiscycie na Przebój Roku 2016 Radia FEST, piosenka również zajęła wysokie miejsce, a Michalina została Debiutem Roku. Artystka również otrzymała nagrodę przy okazji wyboru Przeboju Roku w Radiu Silesia.

Kto fajruje w czerwcu?
Kto fajruje w czerwcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
StachSłona łza
4.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
5.
Damian Holecki i WeronikaChcę
6.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
Teresa WernerCzas na szczęście
9.
WeronikaTotalny luz
10.
A to myŻycia rejs
11.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
12.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
DynamicNie kryj się słoneczko
15.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce