Aktualności wróć do listy
11.05.2022

Warto posłuchać: Magda

Tym razem sięgamy do krążków, które ukazały się w tym roku. Jedną z propozycji jest niekomercyjny krążek – a właściwie maxisingiel Magdy. To niewątpliwie bardzo interesująca propozycja dla Fanów Artystki.
2022 rok raczej nie obfituje w premiery płytowe. Wśród nich propozycją niewątpliwie wartą uwagi jest niekomercyjny krążek Magdy. Płyta jest właściwie maxisinglem zawierającym 7 piosenek Artystki, które doskonale znamy z radia, telewizji i serwisu Youtube. Z ciekawostek możemy dodać, iż każda z 7 propozycji doczekała się już teledysku i miała okazję (z powodzeniem) sprawdzić się choć na kilku listach przebojów. znajdziemy tu m.in. taki mega hit, jak Każdy nowy świt.
Płyta niestety nie jest dostępna w sprzedaży – Fani mają okazję zdobyć ją w konkursach na profilu Magdy lub bezpośrednio na koncercie Artystki. 
Wszystkie piosenki są bardzo dopracowane zarówno pod względem kompozycji, jak też tekstów oraz aranżacji – bogatych pod względem aranżacyjnym, świetnie korespondujących z głosem Magdy. Piosenki utrzymane są w szeroko rozumianej stylistyce muzyki pop – można rzec w ponadczasowym wydaniu (jak Każdy nowy świt, Lepiej być niż mieć), czasami z leciuteńką domieszką klimatów retro (Liczi) – od lat bardzo popularnych w światowych nurtach muzyki pop. Nie brak też klimatycznych popowych ballad (jak Piosenka walentynkowa, Miłość najpiękniejszy dar, W pogoni za szczęściem) czy propozycji z lekką domieszką country (Pojednanie).
Pod względem tekstowym na krążku Magdy przeważają piosenki o życiu – często z przesłaniem, by nie tracić czasu, nie marnować żadnego dnia, a jednocześnie podążać za marzeniami (Każdy nowy świt, Lepiej być niż mieć, Liczi, W pogoni za szczęściem), nie zabrakło też utworów o miłości (Piosenka walentynkowa, Pojednanie, Miłość najpiękniejszy dar).
Kompozytorem i Autorem tekstów sporej części piosenek jest Adam Klęczar (skądinąd znakomity Klawiszowiec), ponadto na płycie znajdziemy dwie piosenki, których kompozycje i teksty są owocem wspólnej pracy Magdy, Karola Serka i Pawła Wawrzeńczyka.
To niewątpliwie propozycja warta uwagi i obiecująca zapowiedź debiutanckiego krążka młodej i utalentowanej Artystki, jaką bez wątpienia jest Magda.
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
5.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
6.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
7.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
8.
MagdaLiczi
9.
Lady’s VoiceRadość życia
10.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
11.
Kasia ESJa kocham Ciebie
12.
StachDobry gest
13.
Teresa WernerWarto żyć
14.
AlinaNasz czas
15.
Grzegorz Poloczek i Mateusz SzymczykNowy szac

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]