Aktualności wróć do listy
11.01.2021

Warto zobaczyć, warto posłuchać: Damian Holecki

Tym razem sięgamy do kolejnej nowości teledyskowej, która swą premierę miała już kilka tygodni temu, niemniej jeszcze nie zdążyliśmy poświęcić jej wystarczającej uwagi. Mowa o najnowszym teledysku Damiana Holeckiego.
W dobiegającym końca roku Damian Holecki zdecydowanie postawił na nowości muzyczne oraz teledyskowe – i to często utrzymane w nieco innych klimatach, niż byliśmy przyzwyczajeni. Podobnie jest z najnowszą propozycją Damiana – piosenką Wielka miłość. Klimatyczna popowa ballada jest coverem utworu z repertuaru Seweryna Krajewskiego (skomponowaną przez tegoż Artystę). Utwór utrzymany jest w dosyć wolnym tempie. Piosenka jest ładnie zaaranżowana. Tekst jest bardzo poetycki i zgodnie z tytułem opowiada o miłości, jej sile, ponadczasowości i tym, że właściwie uczucie pojawia się niezależnie od naszej woli i chęci. Co ciekawe sam tekst jest właściwie optymistyczny – gdyż ostatecznie opowiada o spełnionym uczuciu, dla którego jesteśmy zrobić właściwie wszystko, niezależnie od przeciwności losu, choć sama melodia jest utrzymana w dosyć smutnym nastroju i molowo-septymowej tonacji. Damian Holecki wykonał utwór z ogromnym uczuciem i subtelnością – ta interpretacja niewątpliwie zapada w pamięć.
Zdjęcia do teledysku w całości powstały w plenerze w jesiennej, październikowej scenerii. Całość zdjęć zrealizowano w Brennej – w kilku lokacjach, głównie na górskich łąkach oraz w lesie. Oprócz Damiana Holeckiego w teledysku wystąpiła Aktorka – niejako w podwójnej roli. Ciekawym zabiegiem jest pojawienie się w teledysku kilku akcentów nawiązujących do wcześniejszego teledysku Artysty. Całość jest bardzo nastrojowa i klimatyczna, nie zabrakło też efektów specjalnych, jak na jesień przystało, w kolorystyce całości dominują brązy, pomarańcze i inne barwy charakterystyczne dla tej pory roku. Ujęcia zrealizowane są profesjonalnie. W clipie nie zabrakło też efektów specjalnych.
Za realizację teledysku odpowiada firma 40 Kilo Vinyli Seweryna Woźniaka.
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
2.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
3.
Damian HoleckiNasz Świat, nasz dom
4.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
5.
Adam HertzMagdaleno Mario
6.
Arkadia BandBędzie OK
7.
AdiMoja staro Harmonijka
8.
Tim FabianZostań proszę
9.
Bożena i Mirek SzołtysekTo nasza miłość
10.
De SilversOcean łez
11.
Kasia MatejczykW moim sercu muzyka gra
12.
Frela BlueSamba
13.
Dominika i Janusz ŻyłkaWstań i tańcz
14.
Kasia PiowczykAż po świt
15.
Kasia ESBeztroskie lata

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę 2020 Roku - III półfinał [głosujemy raz na dobę]