Aktualności wróć do listy
18.12.2023

Duet Karo - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś z jednym z najpopularniejszych Duetów naszej Sceny, śpiewającym Małżeństwem obecnym na naszej Scenie już od ponad dwóch dekad – mowa o Duecie Karo.
Tym razem Ela i Stefan opowiedzieli Śląskim Przebojom na temat swojej najnowszej płyty, która właśnie się ukazała, jak też związanych z nią planów na najbliższy czas, jak również o zmianach na naszym rynku, zachodzących w ostatnich latach…
  • Od naszej rozmowy upłynęło sporo czasu, u Was sporo się dzieje. Właśnie ukazuje się Wasza nowa płyta. Może opowiecie nieco na jej temat? W jakim stylu jest utrzymana?
Stefan: Nowy krążek Powiedz mi już ujrzał światło dzienne, nasze kolejne  wyzwanie muzyczne zostało zrealizowane. Na płycie jest 12 utworów. Piosenki są oczywiście melodyjne i w naszym stylu, i  mamy nadzieje, że nasza piąta płyta nie zawiedzie naszych fanów.
  • Czy planujecie jakiś koncert promocyjny w związku z wydaniem płyty?
Ela: Przed nami koncerty świąteczne, przed nami również przygotowania do świąt i na tą chwilę są prowadzone tylko rozmowy, jeżeli chodzi o koncert promocyjny naszego krążka. Z pewnością  taki koncert odbędzie się w przyszłym roku.
Duet Karo
  • Rozumiem, że Stefan nadal jest Twórcą większości piosenek?
Ela: Tak. Tradycyjnie już Stefan napisał muzykę oraz teksty do wszystkich piosenek na naszej płycie.
  • Latem ukazał się Wasz najnowszy teledysk, a czy możemy liczyć a najbliższym czasie na kolejne propozycje?
Stefan: Oczywiście będzie kolejny teledysk , tym razem do piosenki romantycznej, którą śpiewa Elżbieta. Teledysk będzie nagrywany wiosną.
Duet Karo
  • Stefanie, jak tam Twoje domowe studio?
Stefan: Moje domowe studio oczywiście się rozwija  :) stworzenie studia nagrań w domu wymaga poświęcenia czasu i wysiłku, ale w zamian przynosi wiele satysfakcji w tworzeniu wysokiej jakości treści dźwiękowych. Mnóstwo czasu spędzam w moim domowym studio, bo chcę się rozwijać, chcę swoją wiedzę pogłębiać. Kiedy działa się w branży muzycznej , to trzeba być kreatywnym.
  • Przez ostatnie lata na naszym rynku sporo się pozmieniało – zniknęło część wydawnictw, zniknęły lub przebranżowiły się radia, mniej szlagierowych programów gości w telewizjach, pojawia się za to więcej mediów internetowych. Jak odnajdujecie się w tej sytuacji?
Ela: Przez ostatnie lata pożegnaliśmy wiele znaczących osób, którzy byli bardzo ważni w naszym życiu. Z pewnością o tych osobach nie da się zapomnieć, bowiem w sposób szczególny zapisali się w naszej pamięci.
Wokół nas wszystko się zmienia, tak jak zmieniają się pory roku, jednak myślę, że każdy etap w naszym życiu jest nam potrzebny. Byłoby pięknie gdyby rzeczywistość stawała się wokół nas bardziej przyjazna dla wszystkich, ale niestety nie zawsze jest pięknie i kolorowo. Trzeba umieć się cieszyć każdą chwilą, każdym promykiem słońca i każdym drobiazgiem.


c.d.n.

 

Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Paweł GołeckiGóralski zew
2.
Damian HoleckiCanto Della Terra
3.
Edek DworniczekOdyseja do gwiazd
4.
Izabela FojcikNa zawsze Ty i ja
5.
Dawid JaniakNie przestanę kochać Ciebie
6.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
7.
StachLusia
8.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
9.
Kobiety na WalizkachSiła w nas
10.
AlinaNic na siłę
11.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
12.
Golden MixTańczę dla Ciebie
13.
Edek SikoraNiebieskie łąki
14.
Mona LisaBuzuki
15.
Piotr Olszewski i Sylwia DomagałaMaj

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie cz.2 [głosujemy raz na dobę]