Aktualności wróć do listy
06.08.2023

Izabela Fojcik - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś ze świetną i utalentowana Artystką – Wokalistką, Instrumentalistką, Autorką tekstów, która solową karierę na naszej scenie rozpoczęła kilka lat temu, wylansowała kilka przebojów, a z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Mowa o Izabeli Fojcik.
Na początek Iza opowiedziała Śląskim Przebojom na temat prac nad nowym materiałem, płytą, ale też o niełatwych początkach na naszej scenie muzycznej czy współpracy z Bogdanem Kisielem.
  • Od naszej ostatniej rozmowy upłynęło troszkę czasu… Podobno u Ciebie sporo się dzieje – i cały czas trwają prace nad nowym materiałem…
I.: Tak to prawda, w międzyczasie powstały nowe kompozycje muzyczne na płytę w tym „niespodzianki” [uśmiech] , które mam nadzieję ucieszę Słuchaczy. Wideoklipy także są w realizacji. Ponadto nagrałam sporo chórków w produkcjach muzycznych kilku artystom, z czego bardzo się cieszę.
  • Do tej pory poznaliśmy już kilka Twoich autorskich piosenek. Czy możemy w najbliższym czasie liczyć na kolejne nowości?
I.: Jak najbardziej, przygotowuję się do tego z niecierpliwością.
Izabela Fojcik
  • Czy możesz zdradzić, w jakim klimacie będą utrzymane – bo na razie jest bardzo różnorodnie – pop (czy może nawet pogranicze pop-soft rock – mam na myśli Mam w Tobie miłość), szlagiery z domieszką greckich brzmień, latino, klimatyczna popowa ballada…
I.: Jak słusznie zauważyłaś, piosenki są zróżnicowane i taki właśnie będzie mój materiał na pierwszą płytę. Chcę, by Słuchacz znalazł w nim coś dla siebie... – po prostu na dni dobre i złe, na sentymentalne i szalone.
  • Początki Twojej solowej kariery trafiły na wyjątkowo trudny moment – najpierw pandemia, później wojna na Ukrainie i obecny kryzys finansowy. Wszyscy wiemy, że dla wielu Artystów to właściwie ściana nie do przebicia. Ty jednak nie poddajesz się i z powodzeniem lansujesz kolejne przeboje…
I.: Niewątpliwie mój solowy muzyczny początek w obecnych czasach, nie należy do najłatwiejszych – zgadzam się z tym w 100% – tak, ale być może to właśnie ten trudny czas urodził we mnie chęci do uzewnętrznienia i zrobienia czegoś dla siebie. Pewnie brzmi to dość poważnie, ale tak to już jest – w chwilach trudnych, mamy niejednokrotnie siłę i odwagę na rzeczy, które wcześniej wydały nam się nierealne wręcz abstrakcyjne.
Izabela Fojcik
  • Rozumiem, że nadal sama piszesz teksty Twoich piosenek?
I.: Tak, póki co tworzę sama.
  • Nad piosenkami pracujesz w Studiu Bogdana Kisiela, który jest też Kompozytorem Twoich utworów. Jak Wam się współpracuje?
I.: Bez zastanowienia przyznam, że bardzo dobrze i cieszę się z tego niezmiernie. Jest to dla mnie sprawa priorytetowa. Bez dobrej współpracy powstające utwory, nigdy nie będą wystarczająco satysfakcjonujące dla żadnej ze stron – a chyba nie o to chodzi?… Tym bardziej dziękuję Bogdanowi za jego pracę i zaangażowanie w nasz wspólny projekt muzyczny.


c.d.n.

 

Kto ma Urodziny w lutym?
Kto ma Urodziny w lutym?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Paweł GołeckiGóralski zew
2.
StachLusia
3.
Edek DworniczekOdyseja do gwiazd
4.
Dawid JaniakNie przestanę kochać Ciebie
5.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
6.
Golden MixTańczę dla Ciebie
7.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
8.
Karolina TrelaSercy robi bum
9.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
10.
Edek SikoraNiebieskie łąki
11.
Beata MańkowskaKochaj i tańcz
12.
Aneta i NorbertTulipany z Amsterdamu
13.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
14.
Chris OxforduoTaka będzie wiosna
15.
Duet KaroPowiedz mi

Sonda

Wybierz Przebój 2023 Roku - FINAŁ [głosujemy raz na dobę]