Aktualności wróć do listy
05.04.2019

Krzysztof Koniarek - wywiad 2019 cz.2

Rozmawiam dziś z Artystą z Wielkopolski, cieszącym się jednak ogromną popularnością na Śląsku, którego piosenki właściwie stale goszczą na naszych listach Przebojów – Krzysztof Koniarek.
Tym razem Krzysztof opowiedział Śląskim Przebojom o tym, jak przebiega współpraca w Jego Zespole, jak też o swojej wielkiej pasji – czyli o ogrodzie, jak również o dawnych – szkolnych czasach.
  • Razem z Twoimi muzykami tworzycie bardzo zgrany Zespół. Pewnie jednak czasami zdarzają się Wam różnice zdań?
K.: Zgadza się – uważamy, że na tę chwilę jesteśmy fajną, zgraną ekipą. Rozumiemy się doskonale. Dziewczyny odpowiadają za chórki, śpiewanie. Kiedyś jeszcze trochę tańczyły, ale przeszkadzało im to skupić się w partiach wokalnych. Dziś więc bardziej kładziemy nacisk na wokalne wykonanie. Piotrek zajmuje się muzyką. Tym co dzieje się na scenie, tym co zaśpiewamy, co zagramy, jaki dobór repertuaru – to już moja działka.
A czy się kłócimy? Pewnie jak każdy. Mamy różnice zdań, ale nie na zasadzie kłótni muzycznej, ale np. że dziś jemy na tej stacji czy na innej lub o to, że nie palimy papierosów w samochodzie. Czyli o drobiazgi. Są to w gruncie rzeczy nieistotne sprawy, które nie przeszkadzają w obcowaniu Zespołu. Uważam, że jesteśmy naprawdę zgraną, fajną paczką.
Krzysztof Koniarek
  • W ostatnim wywiadzie wspomniałeś, że Twoją największą pasją jest Twój ogród. Czy to nadal aktualne?
K.: Tak. O tym mogę gadać bardzo dużo i bardzo długo. Mój ogród, działka to jest moja pasja. Wprawdzie w tym roku było na to mniej czasu. Ci, którzy śledzą moje wyjazdy wiedzą, że od majówki do końca października, grałem po 5 razy w tygodniu, więc na tą działkę jest mało czasu. Ale poniedziałek jest zawsze mój, podobnie jak piątek – po powrocie znad morza, gdzie zawsze znajduję chwilę na działkę i muszę ją znaleźć. Dzisiaj działka bardzo mocno się zmieniła, wiele prac zostało wykonanych. Mogę Ci tylko powiedzieć, że trawę mam jak na polu golfowym. [śmiech] Co najważniejsze, cały drzewostan się zmienił – został bardzo mocno odmłodzony.
  • A masz kwiaty?
K.: Oczywiście. Kwiaty to mój konik. Muszą być. Nacisk kładę na kwiaty wieloletnie – jak  dalie, hortensje, róże czy rododendrony, ale nie brak też jednorocznych – astry, masa tulipanów (w tym roku zostało dosadzonych 70 nowych) no jest tego dużo, że chyba nie uda się wszystkich wymienić. Jest kwitnąco, barwnie – wszystkie pergole są obsadzone kwiatami.
Krzysztof Koniarek
  • Czy poza działką masz jeszcze jakieś hobby?
K.: Jest kilka takich rzeczy, ale naprawdę staram się poświęcić cały swój wolny czas działce.
  • Jesteś bardzo zapracowany. Czy udało Ci się jednak w tym roku wyjechać gdzieś na urlop?
K.: Nie. W tym roku nie udało się wyjechać. Tak jak już wspomniałem, w tym roku było bardzo dużo koncertów – również w środku tygodnia (wtorek, środa, czwartek – śpiewam nad morzem), w weekendy są wyjazdy z Zespołem. Moja Żona również pracuje – w domu dziecka – to praca zmianowa. Na razie nie pozwoliło nam to wyjechać.
  • Z muzyką jesteś związany od bardzo dawna, ale kim chciałeś zostać w dzieciństwie?
K.: Nie pamiętam. Ale gdy miałem około 15. lat, chciałem zostać operatorem wielkiego żurawia. [śmiech] Nie udało się – chyba miałem lęk wysokości. [śmiech]
  • Jakim byłeś uczniem w szkole?
K.: Chyba w 1982 roku dostałem odznakę „Wzorowy uczeń i aktywista”. Nigdy nie należałem do żadnej organizacji, ale takie coś było. Więc chyba nie byłem najgorszym uczniem. Nie ukrywam też, że na pierwszą blaukę poszedłem bardzo późno – i to ze względu na to, że kiedyś w soboty chodziło się do szkoły, a my mieliśmy granie w tym dniu. Niestety więc musiałem iść na blaukę.
  • Czy masz jakieś zwierzaki?
K.: Nie mam żadnych zwierzaków. Kocham zwierzęta, szczególnie labradory. Ale w związku z tym, że mieszkam na czwartym piętrze, nie chciałbym katować takiego zwierzęcia. Żeby je wyprowadzać z 4-tego piętra, spacerować z nim i się zajmować nie mielibyśmy czasu, a nie pozwoliłbym, aby zwierzę się męczyło w tym momencie.
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
 
Kto świętuje w lipcu?
Kto świętuje w lipcu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiOna i ja
2.
De Silvers i GiszowanieTo nasz Giszowiec
3.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
4.
Damian Holecki i WeronikaChcę
5.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
6.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
7.
Bogusława PiechuraTo było wczoraj
8.
StachSłona łza
9.
Tim FabianMamo, dziękuję Ci
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Teresa WernerCzas na szczęście
12.
Darek NowickiŻółte tulipany
13.
Gabi GoldJestem zbyt szalona
14.
Bożena i Mirek SzołtysekDo Ciebie Świat należy
15.
Zespół Ed-KaMoja bieda

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę o lecie i wakacjach [głosujemy raz na dobę]