Aktualności wróć do listy
13.11.2022

Magda o Jesiennej Rewii Gwiazd Śląskich Przebojów i nie tylko - wywiad

Odliczamy dni do wyjątkowego koncertu – Jesiennej Rewii Gwiazd Śląskich Przebojów. Jedną z Gwiazd koncertu w Domu Kultury w Koszęcinie będzie Magda. Artystka opowiedziała Śląskim Przebojom nieco na temat swoich przygotowań do koncertu, jak też o tym co nowego u Niej od strony muzycznej (a dzieje się sporo)…
  • Coraz bliżej koncert Jesienna Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów, którego będziesz jedną z Gwiazd. Rozumiem, że trwają już przygotowania do tego koncertu?
M.: Oczywiście, że tak. Jak do niemal każdego przedsięwzięcia, do koncertu trzeba przygotować się wcześniej: przeanalizować to, co zaśpiewam, co będę chciała pokazać oraz co będę chciała powiedzieć do Publiczności. Bo to bardzo ważne, by nie tylko zaśpiewać, ale też zachęcić Publiczność do interakcji oraz by Widzowie usłyszeli coś ciekawego – również na temat co dzieje się nowego obecnie również w moim muzycznym życiu, czy akurat coś przygotowuję, jak też nawiązać do utworów, które będę śpiewać, co one tak naprawdę znaczą, czy mają dla mnie prywatnie jakiś oddźwięk. To jest bardzo ważne i do każdego występu trzeba również pod tym względem odpowiednio się przygotować. Nie tylko technicznie – jeśli chodzi o głos, wygląd, ale też o przygotowanie merytoryczne, tak by występ jako całość ostatecznie dobrze wypadł.
  • No właśnie – jak wspomniałaś, ostatnio u Ciebie wiele się dzieje pod względem muzycznym. Czy możesz zdradzić, czy w najbliższym czasie są szanse na jakiś Twój nowy utwór, teledysk?
M.: Tak – obecnie jestem na etapie nagrywania nowego utworu. Chciałabym, żeby jeszcze w tym roku udało się piosenkę wypuścić, choć bardzo często jest to problematyczne, ponieważ obecnie wypuszczenie kawałka bez teledysku właściwie nie ma prawa bytu. A jak wiemy, nagranie teledysku, montaż i cały proces związany z jego powstaniem trwa dosyć długo. Nie wiem, czy to się uda przed końcem roku, ale piosenka już jest i mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu uda się ją sfinalizować w studio. Myślę, że będzie to kolejna ciekawa propozycja muzyczna – świeża, popowa.
Ponadto końcówka roku to czas świąteczny oraz przygotowań do Świąt – u mnie też pojawi się kolejna nowa pastorałka… Mogę zdradzić, że pojawi się też na pewno kolejna ciekawostka, dla Fanów Artystów Śląskich – pojawi się specjalny krążek, na którym będą świąteczne piosenki w wykonaniu Śląskich Artystów. Na krążku pojawię się również ja, wśród wielu wspaniałych Artystów – choć na razie nie mogę jeszcze zdradzić, kto pojawi się jeszcze na krążku. Chcę, żeby to była niespodzianka. Tak więc na pewno warto śledzić mój Fanpage na Facebooku, jak też słuchać wywiadów, które pojawią się w stacjach radiowych przed Świętami, bo na pewno jeszcze się tym pochwalę.
Magda
  • Zapowiada się bardzo ciekawie i myślę, że warto poczekać – tym bardziej, że do Świąt Bożego Narodzenia nie ma już zbyt wiele czasu. Czyli właściwie nie musimy specjalnie długo czekać…
  • Na zakończenie może jeszcze raz serdecznie zapraszamy na Jesienną Rewię Gwiazd Śląskich Przebojów, na której będziesz jedną z Gwiazd. Oprócz Ciebie na scenie pojawi się Zespół Blue Party oraz Damian Holecki, a wydarzenie poprowadzi Marcin Janota z Radia FEST.
M.: Oczywiście serdecznie zapraszam na ten koncert 18 listopada w Koszęcinie. Myślę, że każdy z Państwa, jeżeli chce w tym okresie przedandrzejkowym spędzić miło czas w doborowym towarzystwie, ze wspaniałymi Artystami, serdecznie zapraszam, mam nadzieję, że nie będą Państwo żałować i będzie to miło spędzony wieczór w najlepszym towarzystwie muzycznym, jakie mogą sobie Państwo wymarzyć, jeżeli chodzi o Śląski Rynek Muzyczny.
Magda
  • Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu.
M.: Również bardzo dziękuję.