Aktualności wróć do listy
21.04.2017

Marek Halup - wywiad cz.1

Rozmawiam dziś ze świetnym Wokalistą, Instrumentalistą, Kompozytorem, Aranżerem, Wydawcą, współzałożycielem i członkiem Duetu Metrum Reni & Marco… Wywiadu udzielił mi Marek Halup.
Marek opowiedział nam dzisiaj nieco na temat działalności nowego Studia Nagrań i Wydawnictwa TVSu.
  • Jest Pan Artystą – wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem, aranżerem…, ale też wydawcą. Obecnie od kilku miesięcy stoi Pan na czele Studia Nagrań oraz Wydawnictwa TVS. Wydawnictwo to jest stosunkowo młode?
Tak, wydawnictwo TVS powstało w sierpniu 2016 roku, w tym przypadku mamy do czynienia nie tylko z Wydawnictwem, ale też ze studiem nagrań… To właściwie nowość na naszym rynku, gdyż do tej pory właściwie żadne wydawnictwo nie posiadało własnego studia nagrań…
Studio Nagrań TVS - fot.: Marek Halup - zbiory prywatne
  • Wydawnictwo dynamicznie się rozwija, współpracuje z nim coraz więcej Artystów. Jakie są plany Wydawnictwa na najbliższy czas?
To prawda, już możemy pochwalić się wieloma premierami, wydaliśmy składankę z najlepszymi wykonawcami Szlagierowej Biesiady pt. Gwiazdy Szlagierowej Biesiady, premiera płyty METRUM Reni & Marco Nasza melodia, Mona Lisa Szalona noc. Jeżeli chodzi o dalsze plany wydawnicze na rok 2017, to muszę przyznać że premier będzie sporo, jeszcze na przełomie kwiecień/maj ukażą się dwie pozycje tj. Stiff Capella oraz Brygida i Robert Łukowski, natomiast od września do końca roku przypadną po 3 premiery na każdy miesiąc, lecz niech pozostanie to niespodzianką.
  • Czy planowane są też koncerty promocyjne do tych płyt?
Oczywiście, wydawnictwo zajmuje się również koncertami promocyjnymi premierowych płyt, już w  Maju 2017 odbędą się dwa koncerty tego typu.
  • Rozumiem, że w ramach Wydawnictwa zajmujecie się też produkcją teledysków?
Każdy wykonawca związany umową fonograficzną z Wydawnictwem TVS ma zapewnione teledyski, oraz odpowiednią promocję.
Telewizja TVS dynamicznie się rozwija i zmienia. Na antenie możemy oglądać wiele naszych produkcji, jak Szlagierowa Biesiada czy Szlagierowa Lista.
  • Jako Studio Nagrań i Wydawnictwo TVS jesteście ściśle powiązani z Telewizją TVS, która niedawno skończyła 9 lat…
Właśnie z tej okazji wydawnictwo wraz z telewizją TVS organizuje koncert urodzinowy, który odbędzie się  06.05.2017 na zamku w Chudowie, będziemy mogli bawić się przy wspaniałej muzyce i świetnych występach znanych artystów Śląskiej sceny muzycznej. Będzie również wiele atrakcji dla dzieci o które zadbają Siostry Wajs, oraz Roco i Colino.
  • Czy jest szansa w najbliższym czasie na jakieś kolejne organizowane przez Was koncerty?
Zbliża się dzień Matki, dlatego też z tej okazji zaplanowaliśmy dwa koncerty, które odbędą się 28.05.2017 w CKE Czerwionce Leszczyny , będzie to rejestrowany koncert telewizyjny, 20.05.2017 w Szymocicach odbędzie się koncert Szlagierowej Biesiady telewizji TVS na terenie obiektu AquaBrax, 04.06.2017 Szlagierowa Biesiada z Telewizją TVS na rynku w Siewierzu  i wiele, wiele innych o czym na bieżąco będziemy informować na naszej antenie oraz stronach www.tvs.pl i na Fanpage Studia i Wydawnictwa TVS.

Wkrótce dalszy ciąg wywiadu
Kto fajruje we wrześniu?
Kto fajruje we wrześniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
2.
Damian HoleckiOna i ja
3.
AvistaRytm naszych serc
4.
StachSłona łza
5.
Kasia Matejczyk z Zespołem New EnergyNa tym schluss
6.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
7.
FrejeLetni czas
8.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
9.
Tim FabianMój Aniele
10.
WeronikaTotalny luz
11.
Mirosław SzołtysekLato w nas jest
12.
Mona LisaSilna jak lew
13.
Darek NowickiŻółte tulipany
14.
BetiBerPamiętnik
15.
Beata MichalskaTo Ty znalazłeś mnie

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z mostem cz.2 [głosujemy raz na dobę]