Aktualności wróć do listy
10.12.2020

Marta Skarba z Zespołu Paweł Sobota i Witamina - Wywiad cz.1

Rozmawiam dziś ze świetną Wokalistką, kojarzoną z Duetu, który od kilku lat cieszy się sporą popularnością na naszej Scenie i ma na koncie kilka hitów… Mowa o Marcie Skarba, znanej z Duetu Paweł Sobota i Witamina.
Na początek Marta opowiedziała Śląskim Przebojom o tym, jak zaczęła się współpraca z Pawłem i zrodził się pomysł na Duet, o pewnej niespodziance muzycznej, nad którą obecnie pracuje, o początkach swojej muzycznej drogi oraz o swojej pracy…
  • Od kilku lat kojarzymy Cię z występów w Duecie z Pawłem Sobotą – jako Witamina czy Paweł Sobota & Witamina. Jak zaczęła się Wasza współpraca?
M.: Tak, z Pawłem znamy się od 12 lat. Początkowo grywaliśmy ze sobą od czasu do czasu imprezy okolicznościowe. Potem współpraca zaczęła być stała i zdecydowaliśmy, że oprócz wesel i tego typu imprez zaczniemy robić „coś więcej”. Tak powstał pomysł  na serię koncertów „Paweł Sobota i Witamina”, zaczęliśmy też nagrywać teledyski.
  • Podobno przygotowujesz jakąś niespodziankę muzyczną… Czy możesz zdradzić coś na jej temat? Czy powstanie też do niej teledysk?
M.: Rzeczywiście, niebawem usłyszą Państwo moją nową piosenkę, nagrywam do niej również teledysk. Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli tę nowość usłyszeć i zobaczyć. Mogę zdradzić tytuł: „Kochaj, całuj, przytul” – a czy będzie romantycznie to się niebawem okaże. [śmiech]
Marta Skarba i Paweł Sobota
  • A jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?
M.: Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Najpierw śpiewałam tam w chórze, potem zostałam wyłoniona do brania udziału w konkursach wokalnych reprezentujących szkołę. W międzyczasie tańczyłam oraz byłam solistką  Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy. Moja przygoda z zespołem trwała 14 lat. Potem zarówno w gimnazjum jak i w liceum brałam udział we wszystkich inicjatywach związanych z chórem, akademiami, konkursami. W liceum zaczęłam współpracę z zespołem eventowym i od wtedy tak naprawdę bez żadnej przerwy muzyka gości w moim życiu, nie tylko jako przygoda, ale po części również sposób na życie.
  • Czy grasz na jakiś instrumentach muzycznych? Jeśli tak, to na jakich?
Marta SkarbaM.: Grałam trochę na gitarze, ale były to zupełne podstawy. Najlepiej czuję się z mikrofonem w ręku. Chociaż nie ukrywam, że żałuję, że jako dziecko nie uczyłam się grać na żadnym instrumencie. Zawsze moim marzeniem był fortepian.
  • Czy wywodzisz się z Rodziny z tradycjami muzycznymi?
M.: W mojej Rodzinie nie ma żadnych tradycji muzycznych, nikt z członków rodziny nie grał na żadnym instrumencie. Z pewnością Rodzina lubi muzykę, ale nigdy nie wykazywała aktywności w tej materii.
  • Czy oprócz muzyki, na co dzień pracujesz w innej branży? Jeśli tak, czy możesz zdradzić czym się zajmujesz?
M.: Tak, od niemal 10 lat jestem związana z branżą finansową. Jestem bankowcem. Pracowałam do tej pory w 3 bankach, przeszłam drogę od bycia doradcą, specjalistą, dyrektorem placówki do dyrektora regionu, którym jestem już od ponad dwóch lat.


c.d.n.

 
Kto świętuje w kwietniu?
Kto świętuje w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Kasia ESBeztroskie lata
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
6.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
7.
Teresa WernerBawmy się
8.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
9.
AdiMoja staro Harmonijka
10.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
11.
Arkadia BandBędzie OK
12.
Adam HertzMagdaleno Mario
13.
De SilversOcean łez
14.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
15.
Bernadeta Kowalska i PrzyjacieleZakochaj się

Sonda

Wybierz najlepszy teledysk z zamkiem lub pałacem w tle [głosujemy raz na dobę]