Aktualności wróć do listy
06.04.2024

Paweł Gołecki o Wiosennej Rewii Gwiazd Śląskich Przebojów (i nie tylko)

Niewiele czasu pozostało do wyjątkowego koncertu Wiosenna Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów, który odbędzie się w Osieku koło Oświęcimia – bo 12 kwietnia. Gwiazdą tego koncertu będzie Artysta cieszący się ogromną popularnością w całej Polsce, mający na koncie niezliczone przeboje Paweł Gołecki. Artysta opowiedział nam o przygotowaniach do koncertu, muzycznych planach na najbliższą przyszłość, jak też o wiośnie i zajmowaniem się ogrodem.
 • Coraz bliżej koncert Wiosenna Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów, podczas którego będziesz jedną z Gwiazd, a właściwie główną Gwiazdą koncertu. Czy już przygotowujesz repertuar?
Wiosenna Rewia Gwiazd Śląskich PrzebojówP.: Tak, oczywiście – jesteśmy w trakcie przygotowań do nowej płyty, więc na pewno pojawi się coś z nowości, jakich nie prezentowaliśmy jeszcze nigdzie. Pojawi się też oczywiście trochę starych, znanych i przyjemnych numerów, takich jak A ja piję – to na pewno musi tam zabrzmieć, niemniej nowości też nie zabraknie. Dodam, że w najbliższych dniach będę w studiu i będziemy nagrywać nowe piosenki, jak się uda, przez cały dzień nagramy dwie piosenki, bo już są przygotowane. Tak więc na pewno będą nowości.
 • Brzmi świetnie. Skoro mowa o nowościach – w ubiegłym roku ukazały się 2 Twoje nowe piosenki i teledyski, które odniosły ogromny sukces. Czy w najbliższym czasie możemy (poza koncertem – ale, że tak to określę – medialnie) liczyć na kolejne nowości?
P.: Myślę, że tak, choć nie wiem czy się uda, jeśli chodzi o teledyski, bo tak naprawdę czekamy na pełną wiosnę – by było zielono, pięknie, wtedy też zarejestrujemy jakiś fajny clip – u nas w górach, jak zwykle. Nie kombinuję, nagrywam teledyski zawsze u siebie – lepiej to wychodzi do mojej muzyki – po prostu nasze górskie krajobrazy. Ale to pewnie dopiero  gdzieś w maju, czerwcu, czyli już po naszym wydarzeniu.

Paweł Gołecki - Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów

 • Tak, ale Fani już z pewnością czekają z niecierpliwością, więc na pewno ucieszą się, z nieodległej perspektywy. A co do scenerii, jak najbardziej przyznaję Ci rację – nasze polskie góry są przepiękne, więc trzeba z nich korzystać.
P.: Jasna sprawa. Wiemy też, że Fani czekają – bo codziennie otrzymujemy zapytania kiedy nowości i przede wszystkim kiedy płyta, bo ostatnia ukazała się 4 lata temu… Spinamy materiał – mam nadzieję, że pod koniec roku lub na początku przyszłego będziemy mieć gotowy krążek i płyta się ukaże.
 • Trzymam kciuki, by się udało. Materiał zapowiada się świetnie. Twoje dotychczasowe nowości fajnie się przyjęły. Dodam, że utwór Góralski zew został Przebojem 2023 Roku portalu Śląskie Przeboje, więc zdecydowanie przypadła Słuchaczom do gustu…
 P.: Bardzo dziękuję. Cieszę się.
 • Nawiązując do wiosny – ostatnio wspomniałeś w wywiadzie, że wiosna, to Twoja ulubiona pora roku…
P.: Jasne. Myślę, że dla większości wiosna jest dla przyjemniejsza, bo jeszcze nie jest aż tak bardzo gorąco, ale już jest pięknie, zielono, wszystko kwitnie, jest długi dzień. Jest po prostu świetnie.
 • Nawiązując do wiosny – to dla wszystkich posiadaczy ogrodów czas wytężonej pracy. Czy Ty lubisz zajmować się ogrodem?
P.: Czy lubię? Oczywiście, że lubię, tylko ciężko znaleźć na to czas. [śmiech] Uwielbiam zajmować się ogrodem, gdy wracamy z jakiejś dłuższej trasy. Po prostu wyjść do ogrodu, coś posadzić, coś przesadzić, trochę pograbić, kosić trawę. Mogę zdradzić, że uwielbiam kosić trawę. Zapach skoszonej trawy jest rewelacyjny, bardzo lubię to robić, ale po prostu często brakuje nam czasu.
 
 • Domyślam się, masz mnóstwo zajęć. Ale warto spędzić w ogrodzie choć kilka chwil.
P.: To super sprawa. U nas jest jeszcze dookoła świetna lokalizacja – wystarczy wyjść na zewnątrz, by powdychać świeżego, górskiego powietrza.
 • Z pewnością – pod tym względem większość z nas może Ci pozazdrościć powietrza i pięknych widoków.
 • Wracając do koncertu – oprócz Ciebie na scenie wystąpią Magda oraz Dawid Janiak, a wydarzenie poprowadzi Marcin Janota. Myślę, że to ciekawa ekipa, zresztą z Marcinem doskonale się znacie…
P.: Tak, z Magdą też miałem już okazję występować.
 • Tak – na pewno dwa lata temu na Rewii Gwiazd Śląskich Przebojów…
P.: Myślę, że to naprawdę fajna ekipa, zarazem ciekawe doświadczenie. Z Marcinem doskonale się znamy, uwielbiam z tym Gościem występować, naprawdę potrafi bardzo dobrze prowadzić imprezy. Z Magdą też się znamy. Dawida Janiaka jestem bardzo ciekawy, bo jeszcze nie miałem okazji Go nigdy spotkać, a wiem że na śląskiej scenie działa bardzo mocno i również jest bardzo lubiany. Myślę więc, że będzie ciekawie.
 • Tak więc zapraszamy wszystkich serdecznie.
P.: Oczywiście. Zapraszamy serdecznie i przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać. Bo teraz przez Święta będziemy trochę siedzieć w domu, a potem człowiek aż się rwie do zabawy i grania. Zapraszamy wszystkich!

Wiosenna Rewia Gwiazd Śląskich Przebojów
 
 

 

Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Paweł GołeckiGóralski zew
2.
Damian HoleckiCanto Della Terra
3.
Edek DworniczekOdyseja do gwiazd
4.
Izabela FojcikNa zawsze Ty i ja
5.
Dawid JaniakNie przestanę kochać Ciebie
6.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
7.
StachLusia
8.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
9.
Kobiety na WalizkachSiła w nas
10.
AlinaNic na siłę
11.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
12.
Golden MixTańczę dla Ciebie
13.
Edek SikoraNiebieskie łąki
14.
Mona LisaBuzuki
15.
Piotr Olszewski i Sylwia DomagałaMaj

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie cz.2 [głosujemy raz na dobę]