Aktualności wróć do listy
04.10.2018

Piotr Feszter - wywiad cz.2

Rozmawiam dziś z popularnym Wokalistą, Kompozytorem, Aranżerem, prowadzącym swój Autorski program w Radiu Silesia, którego przeboje od lat podbijają serca słuchaczy – po prostu Piotr Feszter.
Tym razem Piotr opowiedział Śląskim Przebojom o swoich planach koncertowych, o własnym studiu nagrań, o współpracy z innymi Artystami oraz o swoich początkach przygody z muzyką.
  • Od kilku lat organizujesz co roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu koncert Świąteczny z udziałem Gwiazd niemieckiej Estrady. Czy w tym roku również masz takie plany?
Oczywiście. Już są podpisane umowy z Domem Muzyki i Tańca, koncert odbędzie się 9. grudnia. Zapraszam serdecznie na tę imprezę. To będzie bardzo pokaźna, kolorowa, bardzo dobrze oprawiona – od strony muzycznej i scenograficznej – impreza. Będzie wielka oprawa z Niemiec. Do Muzyki i Tańca zamienia się zimową krainą, do której wszystkich serdecznie zapraszam.
  • Pozostając w temacie cyklicznych imprez – co roku w Niemczech organizujesz też muzyczny rejs… Ostatnia impreza odbyła się niedawno.
Tak. Organizuję różne imprezy, w tym wiele oktoberfestów dla naszych Rodaków. Pod koniec czerwca odbył się natomiast kolejny muzyczny rejs został perełką, która dobrze się sprzedaje, nasi Rodacy chętnie przychodzą na tę imprezę.
  • To ciekawa inicjatywa i przede wszystkim coś zupełnie innego…
Tak. To coś zupełnie innego. Muszę wynająć statek, przygotować pewne rzeczy. Pracy jest sporo. Ludzie zjeżdżają się jednak z różnych zakątków Niemiec, przyjeżdżają nawet Goście z Polski – ostatnio np. z Siemianowic Śląskich.
  • Jesteś nie tylko świetnym Wokalistą, ale też kompozytorem i aranżerem. Masz też własne studio nagrań…
Tak. Mam własne studio nagrań. Jak już powiedziałem współpracuję z wieloma Artystami sceny niemieckiej. Piszę, też dla nich i aranżuję muzykę. Oczywiście tworzę również dla siebie. tworzę więc i nagrywam dla siebie oraz dla innych. Mam co robić.
  • Współpracujesz też z innymi wykonawcami, jak Capitan Freddy. Czy masz w planach jakieś kolejne duety z innymi Wykonawcami?
Oczywiście. Są plany, byśmy z kilkoma niemieckimi Wykonawcami – dobrze znanymi – zrobili wspólne tematy – jak z Freddym. Jest też taki Japoński Wykonawca Takeo Rishi, który jodłuje. Mamy zamiar zrobić wspólny projekt – powoli się rozwija.
  • Z muzyką jesteś związany od wczesnej młodości. Może przybliżysz naszym Czytelnikom, jak to się wszystko zaczęło?
Moja przygoda z muzyka zaczęła się, gdy miałem 6 lat. Ojciec kupił mi akordeon i chodziłem się uczyć prywatnie, w wieku jedenastu lat było mi już wstyd – koledzy grali na gitarach, ja też chciałem. Pożyczyłem więc od Kolegi gitarę i uczyłem się po kryjomu. Kiedyś mój Ojciec wszedł do pokoju i zapytał skąd ją mam. Powiedziałem, że pożyczyłem. Kazał mi ją oddać, pojechał ze mną do Katowic i kupił mi gitarę. Od tego momentu uczyłem się grać na niej na poważnie. Zakładaliśmy z kolegami zespoły hardrockowe, ja grałem ciężkie rzeczy – nie tak jak teraz szlagierową muzykę. Gdzieś we krwi mi to zostało. Wyjeżdżając do Niemiec zacząłem przygodę z muzyką już bardzo poważnie. Studiowałem w Kolonii obróbkę dźwięku.
  • Masz bardzo profesjonalne przygotowanie.
 
Kto ma urodziny w grudniu?
Kto ma urodziny w grudniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
StachSłona łza
2.
Krzysztof KoniarekDaj mi swoje serce
3.
Damian HoleckiOna i ja
4.
Tim FabianMój Aniele
5.
Kasia Matejczyk i New EnergyNamaluję Słońce
6.
Mona LisaSilna jak lew
7.
Bernadeta Kowalska i Gabi GoldHej Przyjaciele
8.
Darek NowickiŻółte tulipany
9.
Mirosław JędrowskiNojlepiej przeżyj swoje życie
10.
FrejeLetni czas
11.
De SilversOd dziś moje serce należy do Ciebie
12.
Arkadia BandTam dom mój, gdzie serce moje
13.
WeronikaTotalny luz
14.
Kasia PiowczykKolory
15.
Banita BandTylko z Tobą

Sonda

Wybierz najlepszy świąteczny hit [głosujemy raz na dobę]