Aktualności wróć do listy
02.07.2022

Tim Fabian - wywiad cz.1

Rozmawiam dzisiaj z popularnym Artystą naszej Sceny, mającym na koncie 2 świetne płyty oraz liczne przeboje, jak też sukcesy na listach przebojów – to Tim Fabian.
Tim Fabian opowiedział Śląskim Przebojom o swojej nowej płycie, o planach muzycznych na najbliższą przyszłość oraz o pewnej wyjątkowej premierze, która już w niedzielę – również na portalu Śląskie Przeboje!
 • Od naszej ostatniej rozmowy upłynęło dużo czasu. Sporo się u Ciebie działo i dzieje… m.in. rok temu wydałeś drugą płytę…
T.: Dokładnie tak – to rzeczywiście już rok…
 • Może opowiesz nieco na temat krążka? Wprawdzie miałam okazję już na temat tej płyty sporo pisać, ale może jednak przybliżysz ją z twojej perspektywy…
T.: Mój drugi krążek, moje drugie muzyczne dziecko urodziło się ponad rok temu i się fajnie przyjęło – tego co słyszę w radio i telewizji. Tak więc cieszę się, że płyta się przyjęła, Ludzie jej słuchają i lubią, a nawet piszą mi na Facebooku i Instagramie jakie są ich ulubione piosenki – dzięki temu idąc na koncert dokładnie wiem, od kogo jakie są ulubione piosenki. oczywiście jest ich tyle, że nie zawsze można wszystkie życzenia spełnić, dlatego od koncertu, do koncertu spełniam różne życzenia Fanów i Radiosłuchaczy.
 • To super. Płyta jest bardzo fajna, niemniej pewnie dla Twoich Fanów mogła być zaskoczeniem – brzmieniowo dosyć mocno odbiega od Twojej debiutanckiej płyty… pojawiło się na niej sporo utworów dancowych, jak też propozycje w innych klimatach…
T.: Wydaje mi się, że dancowe rytmy nie są jednak na całej płycie. Są rzeczywiście propozycje dancowe, ale też piosenki w formacie typowym dla Tima Fabiana. Są też dwie typowo popowe piosenki – letnie, wakacyjne utwory. Zawsze robię sobie swoją frajdę, żeby wydać coś całkiem innego. Coś, czego żaden mój Fan nie oczekuje. W tym roku się nie udało, by to nagrać, gdyż mój Aranżer był bardzo zajęty i miał swoje prywatne sprawy, przez co nie udało się tej nowej, słonecznej popowej piosenki nagrać w studiu. Ale jest tyle piosenek z nowej płyty, które można grać, na lato, wiosnę i jesień jest dosyć piosenek.
 • Do płyty nagrałeś już kilka teledysków – w kilku przypadkach w interesującej, bardzo egzotycznej scenerii… Czy są szanse na kolejne? O pewnej niespodziance już nieoficjalnie mi wspomniałeś…
T.: Dokładnie. Niespodzianka się szykuje z nowym teledyskiem. Będzie to clip z fajnymi plenerami – nagrywany na Majorce. Już niebawem się ukaże. Dodam, że premiera będzie realizowana we współpracy z portalem Śląskie Przeboje. Myślę, że to dla wszystkich będzie zaskoczenie, bo wszyscy oczekują na teledysk z drugiej, najnowszej płyty, a będzie to jednak piosenka z pierwszej płyty, która została tak bardzo i tak często była upragniona przez Fanów do wykonania na koncertach. Fani też często pisali mi, że szkoda, iż ta piosenka nie doczekała się teledysku. Właśnie to życzenie spełnię, tym bardziej, że jest to też jedna z moich ulubionych piosenek z pierwszej płyty. Pomyślałem więc, że zrobię frajdę Fanom, jak też sobie i nagram teledysk właśnie do tej piosenki z pierwszej płyty.
Tim Fabian
 • Musimy więc niecierpliwie wyczekiwać na premierę, która – jak już zdradziłeś – będzie również miała miejsce na naszym portalu.
 • Czy nadal nagrywasz też piosenki na rynek niemiecki?
T.: Tak. Lada dzień ukaże się jedna z piosenek po niemiecku. A będzie to piosenka, którą Fani dobrze znają – czyli utwór Zabiorę Ciebie do gwiazd.  Właśnie ta piosenka wyjdzie w niemieckiej wersji. Będzie troszeczkę inaczej zaaranżowana. Niebawem ukaże się w języku niemieckim, na niemieckim rynku. Mam nadzieję, że zachwyci tak, jak ta polska.
 • OK – zapowiada się bardzo interesująco. Życzę kolejnego sukcesu!

  Tim Fabian

   

 
Kto fajruje w kwietniu?
Kto fajruje w kwietniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Dawid JaniakNie przestanę kochać Ciebie
2.
Paweł GołeckiGóralski zew
3.
Edek DworniczekOdyseja do gwiazd
4.
Damian HoleckiCanto Della Terra
5.
Alpina ShowMoja Lady
6.
Ryszard SawickiOstatni wakacyjny dzień
7.
StachLusia
8.
Izabela FojcikNa zawsze Ty i ja
9.
Proskauer EchoPrzyjmij dziś te czerwone róże
10.
Michalina Starosta i Marcin JanotaWróć do mnie Kochany
11.
Stiff CapellaBo mi dobrze tu
12.
Golden MixTańczę dla Ciebie
13.
Edek SikoraNiebieskie łąki
14.
Kamil Roch Karolczuk, Joanna WojtaszewskaNinon, ach uśmiechnij się
15.
AlinaNic na siłę

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę o wiośnie [głosujemy raz na dobę]