Aktualności wróć do listy
11.01.2022

Kolejna smutna wiadomość: zmarł Stefan Dembowski z Balkan Express

Kolejny rok zaczyna się od bardzo smutnej wiadomości. Niestety dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – zmarł Stefan Dębowski z Zespołu Balkan Express.
Właśnie otrzymaliśmy kolejną bardzo smutną wiadomość – kolejny rok na naszej scenie nie zaczyna się dobrze – zmarł popularny i Lubiany Artysta – Stefan Dembowski. Założyciel i Lider Zespołu Balkan Express oraz Tyrolska Kapela Stefana, Wokalista, Multiinstrumentalista, Kompozytor i Aranżer.
Stefan Dembowski z muzyką związany był od młodości – śpiew i granie były Jego wielką pasją. Zespół Balkan Express założył w 2009 roku, niemniej początków wyjątkowej Grupy musimy szukać w 1972 roku, gdy Artysta jako młody Muzyk wyjechał do ówczesnej Jugosławii, gdzie zafascynował się lokalną muzyką, którą zaczął wykonywać, koncertując z powodzeniem w całej dawnej Jugosławii przez ponad 2 dekady. Tam również poznał swoją Żonę Natkę – obecnie Wokalistkę w Zespole. Po rozpadzie dawnej Jugosławii Stefan Dębowski wraz z Żoną i Synem (również utalentowanym muzycznie) wrócił do Polski. Założył na początku lat 90’ Tyrolską Kapelę Stefana. Później przyszedł czas na Grupę Balkan Express, wykonującą utwory bałkańskie.
Wraz z Zespołem Balkan Express zdobył ogromną popularność w naszym Kraju. Piosenki Zespołu zdobyły też ogromną sympatię również na naszej szlagierowej Scenie, a kilka z nich stało się wręcz obowiązkowym punktem koncertów życzeń. Wspomnieć można takie hity, jak Nasze róże, Buzuki i my, Łzy jak rosa, Wspomnienia i marzenia oraz wiele innych. Stefan Dembowski wraz ze swym Zespołem przybliżył nam folklor i kulturę Bałkanów, piękno dźwięków wywodzących się z tamtych Rejonów.  
Składamy serdeczne wyrazy współczucia Żonie, Synowi, Bliskim Artysty oraz Członkom obydwu Zespołów.


 
Kto świętuje w styczniu?
Kto świętuje w styczniu?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kobiety na WalizkachHej życie!
2.
Damian HoleckiI Can't Help Falling In Love
3.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
4.
MagdaLiczi
5.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
6.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
7.
Teresa WernerWarto żyć
8.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
9.
Tim FabianSinging Yeah
10.
Marta SkarbaKłam
11.
Bożena i Mirek SzołtysekUczucie
12.
Kasia ESJa kocham Ciebie
13.
Dominika i Janusz ŻyłkaWszystko albo nic
14.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
15.
AlinaPrzed nami

Sonda

Wybierz najlepszą piosenkę 2021 roku - I półfinał