Aktualności wróć do listy
31.03.2021

Media: żegnamy My Wam to zagramy

Hmmm, wiosna to na ogół w mediach czas pojawiania się nowości programowych. Jak się okazuje, w przypadku niektórych produkcji telewizyjnych, to również czas pożegnań…
Tegoroczna wiosna (jak na razie) nie zaskoczyła nas zbyt licznymi nowościami czy premierami produkcji w rodzimych mediach – właściwie poza kontynuacjami emitowanych bez przerw programów (koncerty życzeń, listy przebojów), jedyną nowością był kolejny sezon Śląskich Pereł. Według informacji zawartych w długoterminowych programach telewizyjnych (wersje internetowe) oraz bardzo nieoficjalnych doniesień, pewna nowość na Antenie Telewizji TVS pojawi się od przyszłego weekendu. Gorzej, że program pojawi się w miejsce popularnego i lubianego programu My Wam to zagramy (który wg tych samych źródeł znika z ramówki od przyszłego weekendu).
Popularny program, emitowany był na antenie Telewizji TVS od kwietnia 2014 roku w każdą niedzielę, bez żadnych przerw przez ponad 6,5 roku – do połowy stycznia 2021 roku. Przez wiele lat głównym prowadzącym był Andrzej Miś, któremu towarzyszyły współprowadzące program Wokalistki. Od końca 2019 roku Andrzej prowadził program sam, ostatecznie z przyczyn zdrowotnych (i ze względu na pandemię) najpierw realizując program z domu, następnie znikając z ekranu. Andrzeja Misia od lipca zastąpiła Wokalistka Frela Blue (do której wg pierwotnych planów Prezenter miał dołączyć – jak podają prowadzący stronę programu). Ostatecznie plany nie doszły do skutku. Od drugiej połowy stycznia, mogliśmy nacieszyć się odcinkami powtórkowymi.
Nawiązując do kilku wcześniejszych komentarzy naszych Czytelników – program był wspólną produkcją Wydawnictwa Box Music oraz Telewizji TVS, a po zamknięciu Wydawnictwa, współproducentem był Jego były właściciel. W programie pojawiały się teledyski należące zarówno do bazy Wydawnictwa, jak też wielu innych Wydawnictw, czy Artystów działających niezależnie. W wielu odcinkach pojawiali się też Artyści naszej Sceny…
Program cieszył się sporą popularnością, 2 lata temu zajął nawet 2. miejsce w plebiscycie Telewizji TVS na najbardziej lubiany program z anteny tejże Telewizji. Niewątpliwie programu będzie brakowało Fanom szlagierów, jak też samym Artystom – gdyż była to jedna z ostatnich produkcji telewizyjnych, w których Wykonawcy mieli okazję szerzej zaprezentować swoją twórczość i teledyski.
Przypomnijmy, że Telewizja TVS 29 marca skończyła 13 lat. Życzymy z tej okazji wszystkiego najlepszego - i mamy nadzieję, że zniknięcie programu My Wam to zagramy, to nie wynik pechowego oddziaływania trzynastki (niby przesądy, ale coś w nich jest...).
Kto ma Urodziny w maju?
Kto ma Urodziny w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Kasia ESBeztroskie lata
2.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
3.
Ewa CzajkaPokochaj mnie
4.
Stach i MagdalenaTysiąc róż Ci podaruję
5.
Teresa WernerBawmy się
6.
Izabela FojcikMam w Tobie miłość
7.
Krzysztof PietrekProste słowa dwa
8.
Aga i PiotrChcę oglądać z Tobą Świat
9.
Wesoła BiesiadaUśmiechnij się!
10.
Marta Skarba - WitaminaKochaj, całuj, przytul
11.
Proskauer EchoMoi Rodzice
12.
Marta Hawrot (Marta Oxforduo)Dream Of My Life
13.
Michalina StarostaPo siódme
14.
HarmonicZ Tobą na zawsze
15.
De SilversOcean łez

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Matce cz.1 [głosujemy raz na dobę]