Aktualności wróć do listy
10.05.2022

Nadchodzące wydarzenia: FEST Majówka

Maj w pełni, coraz bliżej weekend, a wraz z nim kolejne bardzo interesujące wydarzenia muzyczne. Wśród nich niewątpliwie bardzo interesująco zapowiada się impreza przygotowywana przez Radio FEST – czyli FEST majówka.
Nadchodzący weekend rozpocznie się pod względem koncertowym mocnym uderzeniem – mowa o koncercie FEST Majówka z Radiem FEST. Koncert odbędzie się już w piątek o godzinie 19:00 w Starochorzowskim Domu Kultury. Wydarzenie poprowadzą dwaj popularni i lubiani Prezenterzy tejże Rozgłośni – Marcin Janota oraz Marcin Skalski. Na scenie pojawi się imponująca, wręcz rekordowa liczba Artystów. Impreza łączyć będzie w sobie koncert tzw. Debiutantów (choć sporo z Nich znamy już z mediów od 2-3 lat) oraz Gwiazdy Wieczoru – Zespołu Happy Jędrowski Show (który skądinąd w tej formule właściwie też jest Debiutantem). Jako Debiutanci wystąpią: Frakcja, Janusz Gorlej, Jan Bavar, Kobiety na Walizkach, Mieczysław Sznura i Sonia Kulik, Agnieszka Ptak, Izabela Fojcik, Piotr Olszewski, Aneta i Norbert, Czezzy, Krzysztof Pietrek, Flipers Duo. Większość wspomnianych Debiutantów ma już na koncie autorskie płyty, które ukazały się w tym lub w ubiegłym roku (Frakcja, Janusz Gorlej, Jan Bavar, Mieczysław Sznura i Sonia Kulik, Czezzy, Krzysztof Pietrek). Artystów takich jak Krzysztof Pietrek, Izabela Fojcik czy Kobiety na Walizkach chyba nikomu nie trzeba przybliżać – Ich piosenki rewelacyjnie radzą sobie na listach przebojów nie tylko w Radiu FEST, cieszą się ogromną popularnością na Antenie Radiowej. To niewątpliwie bardzo interesująca Ekipa Artystów, a w kilku przypadkach właściwie pierwsza okazja do spotkania wspomnianych Wykonawców na żywo podczas koncertu.
Happy Jędrowski Show to z kolei nowy projekt stworzony z połączenia Zespołu Mirosława Jędrowskiego oraz Zespołu Happy Folk. Zespół stawia głównie na nowy repertuar, choć w jego wykonaniu można usłyszeć też utwory obydwu wchodzących w skład Zespołów w nowej wersji.
 
Kto świętuje w maju?
Kto świętuje w maju?
Śląski Gwiazdozbiór
Śląski Gwiazdozbiór
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze
Słowniczek: z naszego na polski i z polskiego na nasze

Lista przebojów

1.
Damian HoleckiYou Raise Me Up
2.
Tomasz CalickiCzy uwierzysz
3.
Ewa CzajkaNajlepszy czas
4.
Izabela FojcikTańczyć, marzyć, kochać
5.
Krzysztof PietrekZa wszystkie nasze dni
6.
Krzysztof KoniarekDobrze to wiem
7.
Paweł GołeckiZłoty warkocz
8.
MagdaLiczi
9.
Lady’s VoiceRadość życia
10.
Blue PartyJeśli kochasz, proszę mów
11.
Kasia ESJa kocham Ciebie
12.
StachDobry gest
13.
Teresa WernerWarto żyć
14.
AlinaNasz czas
15.
Grzegorz Poloczek i Mateusz SzymczykNowy szac

Sonda

Wybierz najpiękniejszą piosenkę o Mamie [głosujemy raz na dobę]